Microblading 3D Kalıcı Makyaj Kıl Tekniği ile Doğal Kaş Uygulama

Microblading Kalıcı Makyaj Sanatında Dünyada kaş yapımında son nokta olağanüstü doğallıkta, manuel bir yöntemdir.

Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi klasik kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince ve çoklu iğneler kullanılarak yapılır ve rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için net ve çok ince görünür.

Bu yöntem kaşlarının görünümünü güzelleştirmek yüz estetiğine önem veren herkes için idealdir.

Kaş dökülmesi veya başka sebeplerden müzdarip kişilerin yanı sıra basitçe kaşlarından hoşnut olmayan kişiler Microblading'ten oldukça yarar sağlar.

Bu yöntemde kullanılan pigmentler asıl kaş renginize uyması ve kaşlarının halen mevcut ise bunlarla mükemmel şekilde uyum sağlamak üzere formüle edilmiştir.

Başlangıçta kaşlar daha koyu görünür ancak iki haftalık süre içinde önemli ölçüde solar.

Cildin pigmenti ne kadar iyi tutacağını öngörmek çok zor olduğu için bir yenilemenin yapılmasını sağlamak son derece önemlidir.

Sonuçlar, işlemi etkileyen farklı faktörlere dayalı olarak cilt yapısı vs. 1 ila 3 yıl dayanabilir, Ancak, pigmentin biçim ve canlılığının muhafaza edilmesi için yılda bir kez yenilenmesi tavsiye edilir.

Microblading 3D Kıl Tekniği Çeşitleri

1) Microblading 3D Kıl Tekniği Kaş - Japon Metodu %100 doğal kaş görüntüsü

2) Permanent Micro Point (Mikro Noktalar Özel Çalışma)

3) Permanent Micro Simulacrum (Mikro Gölgeler Özel Çalışma)

Çoğunlukla kalıcı kaş çalışması yaparken Kıl Tekniği İle yapıyoruz.
Uygulama Duruma Göre Farklılık Arz Edebiliyor.
Bazı kaşlarda tüm teknikleri uyguladığımızda olabiliyor, Mühim olan Kıl tekniği ile doğal kıl görüntüsünü yakalamak.
Hem kıl tekniği hemde micro point aynı anda uygulanabilir, yada üç teknik birden başarılı bir şekilde bir kişidede uygulanabilir.
Profesyonel bir Kalıcı makyaj kıl tekniği ile yapılan kaş kontüründe neredeyse gerçek kaşınızla ayırt edilemez.
Mikro pigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar.
Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve 1-3 senede yok olur, ancak yinede bu durum cilt tipi ile bağlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz hafif belli belirsiz kalabilir.
Kullanılan boyalar organik olduğundan insan sağılığı için herhangi bir tehdit söz konusu değildir.

Microblading 3D Kıl Tekniği Avantajları

1. Prosedür çok daha az ağrılıdır ve bir makineyle olandan daha hızlı yapılır.

2. Çok doğal bir sonuç elde edilir.

3. Bir dövme gibi görünmez. Eski yöntem kaş kontürü ( doldurma) gibi asla görünmez.

4. Bu prosedür için makine kullanılmaz. Bir kalem aletinin kullanılması el becerisi ve doğru teknik bilgi ile oldukça kolaydır .

6. Son derece ince tek kullanımlık iğneler makinelerde kullanılan en ince iğnelerden 3-4 kat daha incedir. Bu nedenle "çizilen" kıllar doğal kıllara özdeştir.

7. Renk değiştirmeyen ancak bunun yerine yavaşça solan yoğun pigment kullanılmaktadır.

8. Düzeltme sadece hâlihazırda mevcut sonucu vurgulamak için gereklidir.

UYGULAMA SONRASI RENK KAYBININ NEDENLERİ ?

1 ) Mikro Pigmentasyon Kalıcı Makyaj uygulamasının ömrü cilt tibine görede farklılık gösterir, kimi cilt yağlı, kimi cilt kuru, kimisi karma cilt dediğimiz cilt tipine sahiptir.

2 ) Mikro Pigmentasyon uygulaması yapıldıktan sonra çok ince bir kabuklanma olur. Uzman kişinin önerdiği krem ile bakımı tamamlanmalı ve kabuk soyulmamalıdır. Kabukları erken soyarsanız uygulamanın ömrünü kısaltırsınız.

3 ) Skatrizasyona ( cildin kendini yenileme özelliği ) Her cilt yapısı farklıdır ve cildin belli dönemlerde kendisini yenilediği bilinir, bu durum uygulamanın ömrünü kısaltır Mikro Pigmentasyon Kalıcı Makyaj renginin zamanla açılmasına sebep olur.

4 ) Sürekli olarak güneşlenmek veya solaryuma girmek yapılan kalıcı makyajın ömrünü kısaltacaktır. Mümkün olduğu kadar Kalıcı makyaj yapılan bölgeyi güneş ışınlarından korumak gerekir. Korunursa renk kaybı kısa süre içerisinde olmayacaktır. Güneşlenmeden önce yüksek faktörlü bir krem ile önlem alınmalıdır.

4 ) Pigmentlerin korneum tabakasına uygulamanın doğru yapılmamasından kaynaklanır. Makyaj uygulamasının belli standartları vardır. Mikro Pigmentasyon Kalıcı Makyajı yapan kişini sertifikalı uzman ve en az 5 yıllık deneyimi olması tercih aşamasında dikkat edilmesi tavsiye edilir.

Aysegulas.com © 2016 Telif Hakkıları Güzellik Uzman Ayşegül AŞ'a Aittir. izinsiz içerik alınması yasaktır.
MICROBLADING | PROFESYONEL MAKYAJ | KALICI MAKYAJ | GÜNLÜK MAKYAJ | EYELİNER & DİPLİNER | KALICI DÖVME | MAKYAJ EĞİTİMİ | KAŞ TASARIMI Web Çizgi
Microblading | Microblading Bursa | 3D Kıl Tekniği Kaş | Microblading Nedir | Microblading Kaş Fiyat | Microblading Yapanlar | Microblading Yaptıranlar | Kaş Kontürü Bursa | 3D Kalıcı Kaş Microblading